Oyunlar Bağımlılık Yapıyor

1 yıl önce - Admin tarafından Ekledi - 145 Kez Okundu

chat

Yanlış bilinen bir olaya değinmek için bu yazıyı yazma gereği duydum. Oyunlar eğlence amaçlı olması itibari ile çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir. Sadece küçük yaşta ki kişiler için değil. Büyük yaşta ki kişilerin de saatlerce başından kalkmadıkları da bilinen bir gerçektir.

Burada bilmemiz gereken oyunların bağımlılık yaptıklarıdır. Bağımlılık yapmayan bir oyun ve böyle bir tabir yoktur.  Bağımlılık yapmayacak olsa niçin oyun şirketleri ve bu alanda faaliyet gösteren şirketler oyun derleyip piyasaya sürsün ki. Birazda mantıklı düşünmek gerekiyor.

Her işte olduğu gibi burada da ticaret söz konusudur. Hiç kimse sizi bir oyun oynamaya zorlayamaz böyle bir hakları da yok zaten. Kişilerin kendi iradesi bu noktada oldukça önem arz ediyor. Kişiler diyerek genel bir tabir kullandık çünkü oyunları sadece çocuklarla sınırlandırmak yanlıştır. Bu şekilde beklentileri ve araştırmaları olan arkadaşlar bundan vazgeçsinler. Bizce bu insanların kendisini kandırmalarından başka bir şey değil. Her şeye bir kılıf uyduran insanımız buna da bir kılıf uydurmaya çalışıyor.

Özellikle son zamanlarda mobil uygulamalarında hayatımıza dahil olması ile oyun bağımlılığı en üst seviyeye ulaştı. İnsanların günlük yaşamlarında güçlü bir etki oluşturan sanal oyunlar, bağımlılık teşkil ediyor. Bağımlılık yapan mobil oyunların bazıları;

  • PUBG Mobile.
  • Call of Duty Mobile.
  • League of Legends: Wild Rift.
  • Hearthstone.
  • Dead Cells.
  • Asphalt 9: Legends.
  • Modern Combat 5.
  • Dead Trigger 2.

Oyunlar Hayatınızı Etkilememeli

Normal yaşamımız da olduğu gibi her şeyi yerli yerinde düzenli ve tertipli bir şekilde yaparsak bu konuda da başımız asla ağrımaz. Nasıl ki: İşe gitmek için erken kalkıyorsak, okula gitmek için belirli saatler uyanıyorsak internet üzerinden oynadığımız normal veya online oyunlara da yaklaşım tarzımız bu şekilde olmalı.

Günün belirli saatlerinde bakılabilir ve oynanabilir. Sizleri okulunuzda ki derslerinizden geri koyan, normal yapmanız gereken işlerin gecikmesine neden olacak şekilde oyun oynamak başta siz olmak üzere yakınlarınızla olan ilişkilerinizi de olumsuz yönde etkileyecektir.

Fazla şekilde bilgisayar başında durmak sizlerin sağlığını da ciddi oranda etkileyecektir. Uzun süreli sandalye de oturmak omuz, bel ve sırt ağrısına neden olur. Yazdığımız yazıyı birçok insan biliyordur ancak biz bu konuya dikkat çekmek amaçlı düşüncelerimizi açık yüreklilikle ortaya koyduk.

Kişilerin hayatına müdahale edici veya direk Yönlendirme amacı ile yazılmamıştır. Herkes istediği ve dilediği hayatı yaşamakta özgürdür. Ancak yanlış her zaman yanlıştır sözünü hatırlatarak daha duyarlı ve kaliteli yaşam sürdürmenizi temenni ediyoruz.

Etiketler

Aşağıdaki konularada göz atabilirsiniz

Benzer konular

Görüşlerinizi bize yazın

Aklınızdakiler ?

Kullandığınız takma rumuzu kayıt edip size ait olmasını istiyorsanız sohbete bağlandıktan sonra /ns register şifreniz e-mail adresinizi belirterek enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi #help odasından alabilirsiniz.

Aksohbet.org web sitesi içeriğini ve sohbete bağlantı girişini kesinlikle ücretsiz hizmete sunmaktadır. Hiç bir şekilde para talep etmemektedir.

Sohbete bağlandıktan hemen sonra sağ kısımda bulunan rumuz listesi içerisindeki kişilerle fareyi üstüne getirip iki kez tıklamanız halinde açılan özel pencere aracılığı ile yazışmanız mümkündür.

Sohbet odalarımıza katılım sağlamanız için profil oluşturmanıza veya üyelik yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Sohbete direk giriş yapabilmektesiniz.

Sohbet sitemiz aracılığı ile bağlantı kurduğunuz süreç itibariyle bazı kuralları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu kurallar sohbet kanalları içerisinde güvenli ve seviyeli ortamı korumak adına konulmuş kurallardır.

Herhangi bir kural ihlali durumunda yöneticiler veya korumalar tarafından sunucudan uzaklaştırılmış olabilirsiniz. Bu problemi gidermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaptığımız kontroller sonucunda bir problem söz konusu değilse eğer, sohbete girişiniz tekrar açılacaktır. Bununla birlikte eğer uzaklaştırılma sebebiniz haklı bir sebebe dayanıyorsa süresinin dolmasını beklemelisiniz.
Referans Bağlantılar: chat - sohbet - islami chat - Sohbetci sitesidir.