Sohbet Botu ChatGPT

1 yıl önce - Admin tarafından Ekledi - 226 Kez Okundu

chat

Snapchat, yapay zeka botu olan ChatGPT botunu geçtiğimiz günlerde tanıttı. OpenAI‘a ait olan ChatGPT yapay zeka botu sosyal medya platformlarında zirveye ulaştı. Snapchat uygulamasıda bu bota benzer yapay zekam botu (My AI) adlı chat robotunu başlattığını duyurdu.

ChatGPT Yapay Zeka Botu Nedir?

OpenAI tarafından üretilen yapay zeka botu bir çok meslek grubunda aktif olarak kullanılmaktadır. Akıllı botlar veri analizi yapma, dil öğrenme, yazılım geliştirme, okuma ve yazı yazma gibi becerilere sahip olabilir. Neredeyse herşeyi anlayabilen öğretmen niteliğinde robot sistemi,  yapay zeka botu özelliği taşımaktadır. Kelime üretebilen Chat-Bot, Yazı yazabilen aynı işlevleri kullanabilen Sohbet botudur.

Her geçen gün daha da popüler olan bu tarz akıllı zeka robotlar hayatımızın her alanına dahil olmaya başladı. ABD bağlantılı Sosyal medya uygulaması Snapchat, OpenAI’nin insanlar için özel hale getirilmiş olan GPT teknolojisinin en son güncellenmiş halini çalıştıran yeni bir chat robotu olan Yapay Zekam (My AI) sohbet robotu kullanılacağını paylaştı.

Bununla birlikte hala geliştirilmeye devam eden yapay zeka botlarının kullanıcılar tarafından alınan şikayetlere göre daha üst seviyeye taşınabileceğini, yeni sürümler ve güncellemelerle geliştirileceğini açıkladı. My AI adlı botu kullanan insanlar için arkadaşlık yapma,  öğrenme ve deneyimleme gibi gelişimlerde yardımda bulunacak. Snapchat, yapay zeka botu için uyarılarda bulundu. Kullanıcıların sohbet botuyla özel bilgi paylaşımlarını yapmamalarını ve özel tavsiyelerde ona güvenmemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Ayrıca ChatGPT botunun tasarım şirket ceosu, buna benzer uyarılarda bulundu. Yaptıkları açıklamada ”Şimdiki yapay zeka botlarının sahip olduğu bilgilerin her ne kadar korkutucu olmasada, yinede her an bu potansiyeli taşımaları tartışma konusu olabilir” dedi.

Yapa Zeka Botları Neden Önemli?

ChatBot tarzı botlar, insanların elde etmek istedikleri hizmet esnasında etkileşimleri koordine edip düzene sokarak iletişim düzeyini arttırır. Müşterilerin daha fazla memnuniyet duymasını sağlar. Bununla birlikte hem kullanıcıların, hem de müşterilerin mali harcamalarını  daha da azaltarak ekonomik olarak fayda sağlayabilirler. İlerleyen zamanlarda bu tarz haberleri her alanda görmeye devam edebiliriz. Akıllı botlar gelecek nesil teknolojinin yüksek düzeyde faydalanacağı en önemli alanlardan biri olma yolunda olduğu kesinlik kazanmaktadır.

Etiketler

Aşağıdaki konularada göz atabilirsiniz

Görüşlerinizi bize yazın

Aklınızdakiler ?

Kullandığınız takma rumuzu kayıt edip size ait olmasını istiyorsanız sohbete bağlandıktan sonra /ns register şifreniz e-mail adresinizi belirterek enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi #help odasından alabilirsiniz.

Aksohbet.org web sitesi içeriğini ve sohbete bağlantı girişini kesinlikle ücretsiz hizmete sunmaktadır. Hiç bir şekilde para talep etmemektedir.

Sohbete bağlandıktan hemen sonra sağ kısımda bulunan rumuz listesi içerisindeki kişilerle fareyi üstüne getirip iki kez tıklamanız halinde açılan özel pencere aracılığı ile yazışmanız mümkündür.

Sohbet odalarımıza katılım sağlamanız için profil oluşturmanıza veya üyelik yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Sohbete direk giriş yapabilmektesiniz.

Sohbet sitemiz aracılığı ile bağlantı kurduğunuz süreç itibariyle bazı kuralları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu kurallar sohbet kanalları içerisinde güvenli ve seviyeli ortamı korumak adına konulmuş kurallardır.

Herhangi bir kural ihlali durumunda yöneticiler veya korumalar tarafından sunucudan uzaklaştırılmış olabilirsiniz. Bu problemi gidermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaptığımız kontroller sonucunda bir problem söz konusu değilse eğer, sohbete girişiniz tekrar açılacaktır. Bununla birlikte eğer uzaklaştırılma sebebiniz haklı bir sebebe dayanıyorsa süresinin dolmasını beklemelisiniz.
Referans Bağlantılar: chat - sohbet - islami chat - Sohbetci sitesidir.