Görüntülü Sohbet

1 yıl önce - Admin tarafından Ekledi - 182 Kez Okundu

chat

İnsanoğlunun hayattan beklentileri kimi zaman farklı tercihlerde yön bulabilir. Ortada bir şey vardır ve bunun kullanım şekli kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Örneğin birisi telefonu genel olarak mesajlaşmak için kullanırken diğeri tamamen konuşmak için kullanabilir. İnternetin kişiler arasında kullanım amacı böyledir. Sizlere görüntülü sohbetin ne amaçla kullanıldığı, insanların bu tarz siteleri neden tercih ettikleri ve nasıl giriş yapabilecekleri konusunda bilgiler vereceğiz. Lütfen ücretli ve üyelik isteyen sitelerden ziyare ücret ödemeyeceğiniz direk sohbete koşulsuz bağlanabileceğiniz sesli sohbet ortamlarını tercih ediniz. Maliyeti yüksek olup size hiç bir fayda sağlamayan, tamamen kar amaçlı hizmet eden sitelerin cebinize her zaman zararı dokunacaktır.

Görüntülü Sohbet

İnterneti kimileri müzik dinlemek, haber okumak gibi farklı şeyler için kullanırlar bazı insanlar da görüntülü chat, görüntülü sohbet şeklinde kullanırlar. Bu bize gösteriyor ki toplum da herkesin internete bakış açısı farklı durumdadır. Kişiler kendilerini özgür ve güvende buldukları siteleri tercih ederler ve bu sitelerde çok fazla kalırlar.

Belirli yaşlara ulaşan insanların genelde kameralı chat ve video sohbet gibi siteleri kullanarak bazı arayışlar içerisinde olduklarını bilmekteyiz. Bu yüzden bu insanlara güven vermek bu konu da önemli bir hale geliyor. Gerçek hayatta çok fazla girişken olmayan insanlar veya aradığını bulamayan insanlar sürekli olarak buralarda kendi düşünce yapılarına uyan ve kültürleri ile örtüşen insanlarla tanışıp konuşmak istemektedirler.

Bu durumun etikliği veya toplum da bıraktı yankıları tartışmak gerekir. Türk toplumu henüz bu gibi şeylere uyum sağlamış veya sağlayacak durum da değildir. Zaman zaman medya aracılığı ile internetten üzerinden arkadaş olan insanların daha sonra ne gibi facialar yaşadıklarını yine internetten üzerinden evlenip daha sonra büyük çalkantılar yaşadıkları insanların bilenmektedir.

Video Chat ile Arkadaş Bul!

Aslında insanlarımız internetin bu yönünü görmezlikten geliyorlar. Bu da aslında insanların hizmetine sunulmuş bir durum olarak değerlendirilmelidir. Etiklik ve ahlaki değerlerin çiğnenmesi durumun da bu tür konular kabul görebilir ancak herkesin bu konuya onay vermesi ve aynı karede fikirler üretmesi de düşünülemez. Muhalifler burada da olacaktır yani bu görüşe karşı çıkan insanlar.

Öncelikli olan şey bu görüntülü sohbet sitelerindeki insanlarla olan ilişkilerinizdir. Ekran karşısındaki insanla birbirinizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Bu tür yerlerde gözünü para hırsı büyümüş ve bunun için elinden gelen kötülüğü yapmakta hiç çekinmeyen insanların var olduğuna dikkat etmelisiniz. Sizlerin bu durumunuzdan istifade edip sizleri dolandırıp ve sonra hiç bir şey olmamış gibi çekip giden insanların varlığını unutmayınız.

Bazı kesimlerse bu tür siteleri hobi olarak veya vakit geçirme amaçlı kullanıyorlar. Evli insanlar yaşını başını almış insanların burada oldukları bilinmektedir. Sanıyoruz ki tek düze yani monoton giden hayatlarına bir parça da olsa heyecan katmak ve değiştirmek adına bu tarz yerlerde bulunuyorlar.

Ciddi Evlilikler Sohbetle Mümkün!

Evlenmek her insanın doğal bir hakkı ve  de ihtiyacıdır bu konuda her hangi bir engelleme yoktur insanlar üzerinde. Sorun tamamı ile ikili ilişkiler de bitmektedir. Sizler doğru insanı doğru yerde doğru zaman da onu tam anlamı ile tanıyarak bir şeyler yapmaya niyetlenirseniz sonuç muhakkak başarı ile sonuçlanacaktır. Bunlardan birinin eksik olması durumun da bir çok insanın yaşamış olduğu gibi aklınıza dahi gelmeyecek sonuçlarla karşılaşabilir ve sizin benliğinizde unutulmaz yaralar bırakabilir.

Yazımıza yavaş yavaş son verirken bu ve buna benzer internet üzerinden yapacağınız ciddi işleri yaparken çok dikkatli ve temkinli olmanızı sizlere öneriyoruz. Yazmış olduğumuz yazı bir kurum veya bir kişi ile ilgisi bulunmamaktadır. İnsanları bilgilendirmek için yazılmıştır.

Etiketler

Aşağıdaki konularada göz atabilirsiniz

Görüşlerinizi bize yazın

Aklınızdakiler ?

Kullandığınız takma rumuzu kayıt edip size ait olmasını istiyorsanız sohbete bağlandıktan sonra /ns register şifreniz e-mail adresinizi belirterek enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi #help odasından alabilirsiniz.

Aksohbet.org web sitesi içeriğini ve sohbete bağlantı girişini kesinlikle ücretsiz hizmete sunmaktadır. Hiç bir şekilde para talep etmemektedir.

Sohbete bağlandıktan hemen sonra sağ kısımda bulunan rumuz listesi içerisindeki kişilerle fareyi üstüne getirip iki kez tıklamanız halinde açılan özel pencere aracılığı ile yazışmanız mümkündür.

Sohbet odalarımıza katılım sağlamanız için profil oluşturmanıza veya üyelik yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Sohbete direk giriş yapabilmektesiniz.

Sohbet sitemiz aracılığı ile bağlantı kurduğunuz süreç itibariyle bazı kuralları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu kurallar sohbet kanalları içerisinde güvenli ve seviyeli ortamı korumak adına konulmuş kurallardır.

Herhangi bir kural ihlali durumunda yöneticiler veya korumalar tarafından sunucudan uzaklaştırılmış olabilirsiniz. Bu problemi gidermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaptığımız kontroller sonucunda bir problem söz konusu değilse eğer, sohbete girişiniz tekrar açılacaktır. Bununla birlikte eğer uzaklaştırılma sebebiniz haklı bir sebebe dayanıyorsa süresinin dolmasını beklemelisiniz.
Referans Bağlantılar: chat - sohbet - islami chat - Sohbetci sitesidir.