Dini Sohbet

1 yıl önce - Admin tarafından Ekledi - 169 Kez Okundu

chat

İslami ve Dini sohbet odaları sitemiz de sizler de İslami muhabbet odalarımıza giriş yaparak dini paylaşımlara katılabilirsiniz.

Dini Sohbet Siteleri

İslami Sohbete nasıl başlanmalıdır? İslami Sohbet siteleri üzerinden İslami sohbete başlayabilmeniz mümkündür, sohbete başlamadan önce euzu billahi semiil alimi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra, sohbet bölümümüze giriş yapabilirsiniz! İslami sohbete başlamadan önce esas kurallara rivayet etmeniz gerekiyor, mesela kesinlikle abdest almalısınız, her kes İslami sohbete başlayamaz! Başladığınız zaman zarfında ise kurallara rivayet etmelisiniz, İslami sohbete başlayarak hayatınıza yenilikler getirebilirsiniz, mesela: İslam bilgilerinizi genişleterek güzel bir Müslüman olduğunuzu kanıtlama imkanına sahip olabilirsiniz! Sohbet Allah rızası için edilir ve sitemiz Müslümanların bir araya gelerek ücretsiz yazışmalı dini sohbet yapmaları hususunda hizmetler sunmaktadır.

İslami Mobil Chat girişi nasıl yapılır: Son zamanlarda en popüler chat bağlantısı olarak ön plana çıkan Mobil Giriş sistemleri Türkiye ve Dünya genelinde İslami sohbet etmek isteyen Bayanlar ve Baylar tarafından en çok kullanılan chat girişidir, Müslüman kardeşlerimiz İslam odalarına Android uyumlu cep telefonları aracığıyla hızlı bir şekilde girebiliyorlar, mesela İş yerinizden, Sokaklardan, Otobüste, Vapurda, kısacası her yerde İslami Mobil Sohbet girişleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür, İslam sevdalıların tercih ettiği mobil İslam chat bağlantıları sayesinde milyonlarca kişi mIRC Sohbet Programı masa üstlerine ya da telefonlarına indirmeleri gerçekleştirmeden kolay bir şekilde İslami chat yapabilme imkanına sahiptir, mobil girişler sayesinde sadece cep telefonlarınız aracığıyla İslami muhabbet edebilmeniz mümkündür, düşünün ki: Laptop, Masa üstü bilgisayar ya da benzeri uygulamalar kullanmanız gerekmiyor ve gönül ferahlığıyla telefonlarınıza hiçbir program yüklemesi gerçekleştirmeden Sohbet yapabileceksiniz, çok mantıklı değil mi? Ağırlık yok, sohbet kolay, muhabbetin keyfi çıkıyor güzel dimi?

Müslümanlarla Sohbete Katıl

Neden İslami Sohbet Edilmelidir? İslami arkadaşlıklar kurabilmenin yanı sıra Sohbet etme imkanı bulabileceğiniz chat sitesi olarak neden sitemizin tercih edilmesi gerektiğine dair sizlerle biraz bilgi paylaşmak istiyorum. Yıllardır benzeri siteler mevcuttur, lakin: İslam adı altında yalan yanlış bilgiler sizlere sunuluyor, İslami site adı altında açılan her sohbet sitesine rivayet etmemek gerekiyor, mesela bizim asıl amacımız İslam konularının en doğru halini sizler ile buluşturabilmektir, İslam sitesi olarak üzerimize düşen neyse onu sizlerle buluşturmak ve sizlerin en gerçek İslam bilgilerine ulaşmanın rahatlığını yaşıyor olabilmeniz ve gönül ferahlığıyla sistemlerimiz içerisinde dini bilgilere göz atabilmenizdir, yanıltıcı sitelerden uzak durarak 7/24 kesintisiz bir şekilde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen islami sohbet sitesi üzerinden İslami bilgilere ulaşabilir, herhangi bir öneri ya da şikayetleriniz olduğunda bilgilere dair yöneticilerimizin online olarak sizlere hizmet vermek amacıyla bekledikleri yardım odası #OperHELP kanalına giriş yaparak yöneticilerimizin size voice (+v) vermesiyle birlikte AÇIK ve NET bir şekilde probleminizi ya da önerinizi dile getirerek sorununuzu çözümlendirebilirsiniz. Farklı sitelerde bizim vermiş olduğumuz gibi İSLAM hizmetleri mevcut değildir, aksine: İslam sitesi adı altında amaçları kaar etmek için kurulmuş olan kuruluşlar mevcuttur, bu tarz sitelere kesinlikle rivayet etmemeniz gerekiyor.

Dini sohbet sitesinde nelere dikkat etmek gerekir? Sistemlerde aktif olduğunuz andan itibaren sitenin kurallarına göz atmalısınız ve gerçekten İslam adına verilen hizmete layık olup olmadıklarına dair emin olmalısınız, genel olarak İslami siteleri kaar amaçlı açan ve tamamen kullanıcılar elde etmek amaçlarına sahip olan kişilerin var olduğu gerçeğini asla unutmayınız! İslam sitelerinde tüm odalarda gönül ferahlığıyla İslam konuşabilmelidir ve sohbet odalarına giriş yaptığınız anda web girişlerinde pek mümkün olmasa da mIRC Programı masa üstünüze yükleme yaptığınızla mümkün oldukça, (/list) yaparak girmiş olduğunuz Dini Sohbet adı altında hizmet vermek amacıyla kurulmuş olan sitede gerçekten dini bilgiler paylaşılıp paylaşılmadığını görebilmeniz mümkündür. Dini chat sitemleri olarak amacımız dini yaşamak isteyen Müslümanların bir araya gelerek İslami bayrağı altında buluşmaları konusunda bir nebze de olsa yardımcı olabilmektir.

İslami Chat Gerekliliği

İSLAMİ CHAT nasıl yapılmalıdır? yapmanız gereken ayrıntılı hususların başında sohbete giriş butonuna takma rumuz (nickname) yazarak hızlıca giriş yapabileceğiniz hizmet seçenekleri ile giriş yapmanız gerekiyor, akabinde: sohbet kanallarına katıldığınız andan itibaren dini sohbete başlamış sayılırsınız. Devamında: bayanlar ve bayların mevcut olduğu İslam odalarında genel ve özel sohbet seçenekleri mevcuttur, genel sohbet örnek verecek olursak: (#islam) odası ortasında yapılan birden fazla kişiyle gerçekleştirilen sohbete denilmektedir, özel sohbet ise kanal sağ tarafında mevcut olan rumuzlar yani: (nickname)lerin üzerine tıklama yaparak, özelden sohbete başlamanız ile gerçekleştirilir. Allah rızası için sohbete başladığınız için, özellerde muhabbete katılırken Esselamun Aleyküm ve Rahmetullah Berakatuhu demeniz doğru olacaktır, Saygı ve Sevgi çerçevesince kendinize yapılmasını istemediğiniz şeylerin başkalarına da yapılmaması gerektiğinin gerçeğini unutmadan sohbete dahil olabilirsiniz..

İSLAM SOHBET kanalına giriş yapılırken, nasıl (Rumuz) rumuzlar kullanılmalıdır? genel anlamda sohbet kullanıcıları asıl isimlerini ve soy adlarını rumuzlarında yer vermemelidir, en önemlisi İSLAMİ ARKADAŞLIK sitesi olarak kesinlikle bayan kardeşlerimizin gerçek isimlerini ve bayan olduklarına dair fikir üretebilecek nickleri tercih etmemeleri site yönetimi olarak önerilmektedir, Bayan rumuzları aldığınız zaman yapacağınız sohbetler ALLAH rızası için olsa da, karşınızdaki kişilerin sohbetleri amaç dışına çıkabilmektedir. Karşınızdaki kişinin cinsiyetini önemsemeden sohbet edebileceğiniz bir şekilde rumuzlar tercih edebilmelidir, örneğin sistemlerimizde kullanabileceğiniz farklı rumuzlardan bazıları, (Himmetcan, Hayrettin, Hüdaverdi, Müslüman, İslam_aşığı, güle_aşık, İslami^^Sevenler, Geveze, Kelebek, Tevhid, Tasavvuf, İlim, İlme dair) tarzı rumuzlar sistemlerde fazlaca görülmektedir.

Dini Mirc İndir

İslami mIRC programı neden indirilmelidir? Devamlı web sohbet seçenekleri ile ya da cep telefonlarınızdan wap chat servisleri ile giriş yapmak yerine, masa üstü bilgisayarlarınız ya da laptoplarınıza İslami mIRC yüklemeleri gerçekleştirerek dini sohbetin keyfini çıkartabilirsiniz, günümüz sohbet sitelerinden farklı olarak amacımız kullanıcı memnuniyetini sağlayabilmek ve en rahat nasıl davranabiliyorsanız sizlere o rahatlığı sağlayabilmektir, İSLAM MIRC programımızı herhangi bir ücret ödemesi gerçekleştirmeden hızlı bir şekilde masa üstünüze yükleme yapabilirsiniz, üstelik tüm virüs taramalarından başarıyla geçtiğinden ötürü bilgisayarınıza hiçbir zarar vermemek ile birlikte keyif ile İslami sohbet etmenizi sağlıyor.

İSLAMİ SOHBET sitelerinde paylaşılan bilgilere rivayet etmek gerekir mi? Sistemlerimiz içerisinde sohbetler yöneticiler tarafından doğruluk payı araştırılarak yapılabilmektedir, örneğin: kafanıza göre sohbete katılımcı olarak Dini Chat yapamazsınız! Sohbet etmeden önce yöneticilerimiz ile paylaşacağınız sohbeti bildirmelisiniz ve yöneticilerimizin kontrolünden sonra chat seven Müslümanlar ile paylaşabilme imkanı bulabilirsiniz! Kontrol edilmesindeki asıl amaç: milyonlarca İslami sohbet kullanıcılarına en doğru bilgilerin ulaştırılabildiğine emin olabilmektir, Allah rızası için hizmet veriliyor ve en doğru bilgilerin ulaştırılmaları yönünde hizmet verdiğimiz için, denetimlerimiz oldukça fazladır. Mümkün oldukça her türlü bilgi paylaşımları yapmaya gayret ediyor, İslam sohbet sevenlere güzel bilgiler sunmaya gayret ediyoruz.

Etiketler

Aşağıdaki konularada göz atabilirsiniz

Görüşlerinizi bize yazın

Aklınızdakiler ?

Kullandığınız takma rumuzu kayıt edip size ait olmasını istiyorsanız sohbete bağlandıktan sonra /ns register şifreniz e-mail adresinizi belirterek enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi #help odasından alabilirsiniz.

Aksohbet.org web sitesi içeriğini ve sohbete bağlantı girişini kesinlikle ücretsiz hizmete sunmaktadır. Hiç bir şekilde para talep etmemektedir.

Sohbete bağlandıktan hemen sonra sağ kısımda bulunan rumuz listesi içerisindeki kişilerle fareyi üstüne getirip iki kez tıklamanız halinde açılan özel pencere aracılığı ile yazışmanız mümkündür.

Sohbet odalarımıza katılım sağlamanız için profil oluşturmanıza veya üyelik yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Sohbete direk giriş yapabilmektesiniz.

Sohbet sitemiz aracılığı ile bağlantı kurduğunuz süreç itibariyle bazı kuralları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu kurallar sohbet kanalları içerisinde güvenli ve seviyeli ortamı korumak adına konulmuş kurallardır.

Herhangi bir kural ihlali durumunda yöneticiler veya korumalar tarafından sunucudan uzaklaştırılmış olabilirsiniz. Bu problemi gidermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaptığımız kontroller sonucunda bir problem söz konusu değilse eğer, sohbete girişiniz tekrar açılacaktır. Bununla birlikte eğer uzaklaştırılma sebebiniz haklı bir sebebe dayanıyorsa süresinin dolmasını beklemelisiniz.
Referans Bağlantılar: chat - sohbet - islami chat - Sohbetci sitesidir.