ChatRulet

1 yıl önce - Admin tarafından Ekledi - 471 Kez Okundu

chat

İnsan her zaman karşısında konuşup içine dökebileceği bir yol arkadaşı, eş, dost aramaktadır. Bu kişilerle sohbet edip içini döktükten sonra rahatlar. Fakat iş hayatı çok yoğun olan insanlar malesef çevresinde konuşup dertleşebileceği hiç kimseyi bulamazlar. Hele ki bilgisayarın karşısında olan bir insan asla çevresi ile laklak yapamaz. Bunun için hemen sohbet platformlarını kullanırlar. Burada hiç tanımadığı insanlara içini dökerek, rahatlamak isterler.

IRC Teknolojisi ile Sohbet

IRC serüveninden yola çıkacak olursak eğer, insanların hep bir arada toplanıp muhabbet etmeleri durumuna mIRC siteleri denmektedir. Bunlar ya internet üzerinde mümkündür ya da sohbet programları ile mümkündür. Son zamanlar da teknoloji çok fazla gelişmiştir ve bunun sayesinde bildiğiniz bir çok site ön plana çıkmıştır. Her zaman karşımızda dürüst kişilerle diyalog kurmak isteriz. Bunun için de en doğru tercih edilen platformu bulmak çok önemlidir.

Bizim Aksohbet.Org yönetimi olarak sizlere sunmuş olduğumuz ücretsiz chat sitesi hizmetini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. IRC kuralları olarak belirlenen belli başlı çizelgeler dışında sizin keyfinizi hiç bir şey bozamaz. Yönetim olarak tamamen yenilikçi bir ekip ruhuna sahibiz. Sizlerin her zaman düşüncelerinize ve fikirlerinize önem göstermekteyiz. Bizlere sunacağınız bütün her şey mutlaka değerlendirilecektir.

Sohbet işlemi internet üzerinden iki şekilde yapılabilmektedir. Rastgele kişilerle görüntülü konuşabileceğiniz gibi yazışabilirsiniz de. Görüntülü konuşarak sohbet etmektense yazışmak çok daha avantajlıdır. Bir kere görüntülü konuştuğunuz zaman karşınızdaki kişi sizi görecek ve rahat hareket edemeyeceksiniz. İkinci olarak görüntülü konuşma işleminin suiistimali daha fazla olmakta ve görüntülü konuşma sitelerinde genel ahlak kurallarına aykırı çok fazla durumda olmaktadır. Bu nedenle yazışmak çok daha iyidir. Yazışma işlemi sırasında karşınızdaki kişinin yüzünü göremediğinizden çok daha içten davranacak ve dostluklarınıza başlarken estetik kaygıların araya girmesini de önlemiş olacaksınız. Bu nedenle yapılan konuşma sistemi seçilirken yazışmanın seçilmesi sizin için çok daha avantajlı olacaktır.

Chat Neden Yapılmalıdır?

İnsanın yalnız olması illa ki yalnız yaşaması anlamında değildir. Bir şekilde sorunlarını ve problemlerini dostlarıyla ya da çevresiyle paylaşamayan her insan bir nebze yalnız olmaktadır. Yalnızlık bu nedenle başta depresyon olarak gerek ruhsal gerekse fiziksel hastalıkları tetiklemekte ve kişilerin yaşamının rahatlığını azaltmaktadır. Kaliteli bir dost ya da yazışma arkadaşı sizi bu sorundan rahatlıkla kurtarabilir ve yalnızlığınıza bir çözüm olabilir. Bu kalitede bir dost edinmeniz gündelik yaşamınızda pekte mümkün değildir. Çünkü gündelik hayatınızda edindiğiniz birçok arkadaşınız sizin iyi gün dostunuzdur. Eğer bu kalitede bir dost kazanmak istiyorsanız bunu yazışarak yapmalısınız. Böylece dostunuz sadece sizi ve fikirlerinizi önemseyerek sizi seçmiş olacaktır. Bu işlemi de en kolay chat platformlarından yapabilirsiniz.

ChatRulet Sistemi Nedir?

Ülkemizde ve dünyada birçok insan çeşitli nedenlerle chat odalarına girmektedir. Kişiler o günkü ruh haline göre çeşitli konular konuşmak istemekte ve buna yönelik seçim yaparak dilediği odada konuşmak istediği konuya göre konuşmaktadır. Bu sistemin kullanılması oldukça önemlidir chat rulet sistemi sayesinde hem kişiler konuşacak konu aramaya ihtiyaç duymazken hem de istemedikleri konu hakkında konuşmaya da zorlanmazlar. Bu nedenle chatrulet odaları sistemine geçmek oldukça iyi olmuştur. Böylece kişiler sohbeti daha eğlenceli hale getirmişlerdir. Sohbetin daha eğlenceli bir hal almasıyla vakit daha da güzel geçmektedir. Sizde kaliteli ve eğlenceli muhabbet arıyorsanız bir chat odasına girerek dilediğiniz konuda konuşabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

Sohbet ve Dostluk Ortamı

Birçok konuda fikir alabileceğiniz dostlar edinmek size daha iyi gelir. Bu nedenle sohbet etmek son derece iyidir. Özelliklede sohbet edeceğiniz ortamda iyi olursa vaktin nasıl olduğunu anlayamazsınız. Böylesine iyi ve kaliteli bir ortam çok az sohbet platformunda bulunmaktadır. Ama bazı siteler var ki dost meclisi olarak adlandırılması bile mümkündür. Eğer bu tarz kaliteli bir siteye üye olursanız vaktin nasıl geçtiğini bile anlamadan sohbet edebilir ve aklınızdakileri diğer insanlarla da kolayca paylaşabilirsiniz. İnternet erişiminizin olduğu her yerde yalnızlık çekmeden sohbete katılmak sizi daha iyi hissettirecektir. Bu nedenle kaliteli bir dost meclisi ve iyi bir muhabbet arıyorsanız bir sohbet platformu bularak üye olmalısınız.

Farklı Sohbet Odaları

Ülkemizde internet kullanımı her geçen gün yaygınlaşmakta bu nedenle de kişiler birçok işlerini internet üzerinden yapabilir bir duruma gelmektedir. İşlerin çoğu internet üzerinden halledilebildiği gibi sohbet gereksinimi de internet üzerinden halledilebilir bir duruma gelmiştir. Farklı Sohbet Odaları sayesinde kişiler internet erişiminin olduğu her yerden kolayca yalnızlık çekmeden muhabbet edebilirler. Yalnızlığın giderilmesinin en kolay yoludur bu durum özelliklede utangaç karakterli kişiler kendilerini rahat ifade edemedikleri için chat sayesinde daha kolay arkadaş edinebilirler. Bu nedenle sizde tadına doyamayacağınız bir muhabbet ortamı arıyorsanız bir chat platformuna üye olarak işe başlayabilirsiniz. Böylece kendinize yeni arkadaşlarda bulabilirsiniz.

Chat Rulet Hizmeti

Zannedildiğinin aksine chat rulet amaçsız bir şekilde değil de kişiler dilediği konuyu, dilediği kişilerle ve dilediği zaman konuşabilsin diye üretilmiş oldukça mobil sesli chat hayatını kolaylaştıran bir hizmettir. Böylece karşınızdaki insanında o konuyu sıkılmadan konuşacağını kestirebilecek ve onla çok daha rahat bir şekilde konuşabileceksiniz. Bu durum size karşınızdaki insanın ne istediğini bilme avantajı sağlayacak ve bu duruma göre hareket edebileceksiniz. Böylelikle sizde kolayca bir chat platformuna üye olarak istediğiniz kişilerle istediğiniz konuda sohbet etmeye başlayabilir ve güçlü arkadaşlık bağlar kurabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken ideal bir sohbet platformu bulmak olacaktır

Aşağıdaki konularada göz atabilirsiniz

Görüşlerinizi bize yazın

Aklınızdakiler ?

Kullandığınız takma rumuzu kayıt edip size ait olmasını istiyorsanız sohbete bağlandıktan sonra /ns register şifreniz e-mail adresinizi belirterek enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi #help odasından alabilirsiniz.

Aksohbet.org web sitesi içeriğini ve sohbete bağlantı girişini kesinlikle ücretsiz hizmete sunmaktadır. Hiç bir şekilde para talep etmemektedir.

Sohbete bağlandıktan hemen sonra sağ kısımda bulunan rumuz listesi içerisindeki kişilerle fareyi üstüne getirip iki kez tıklamanız halinde açılan özel pencere aracılığı ile yazışmanız mümkündür.

Sohbet odalarımıza katılım sağlamanız için profil oluşturmanıza veya üyelik yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Sohbete direk giriş yapabilmektesiniz.

Sohbet sitemiz aracılığı ile bağlantı kurduğunuz süreç itibariyle bazı kuralları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu kurallar sohbet kanalları içerisinde güvenli ve seviyeli ortamı korumak adına konulmuş kurallardır.

Herhangi bir kural ihlali durumunda yöneticiler veya korumalar tarafından sunucudan uzaklaştırılmış olabilirsiniz. Bu problemi gidermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaptığımız kontroller sonucunda bir problem söz konusu değilse eğer, sohbete girişiniz tekrar açılacaktır. Bununla birlikte eğer uzaklaştırılma sebebiniz haklı bir sebebe dayanıyorsa süresinin dolmasını beklemelisiniz.
Referans Bağlantılar: chat - sohbet - islami chat - Sohbetci sitesidir.